Ortopedická matrace 90 x 200 – seznamte se s jejími přednostmi

Chtěli byste po probuzení na začátku dne vyskočit z postele svěží a zcela odpočatí? Ortopedická matrace 90 x 200 je cestou, která vám k tomu dopomůže. Nejste o její koupi úplně přesvědčení? Zvažujete i jiné možnosti a neumíte si vybrat tu správnou? Právě pro vás jsme napsali tento článek. po přečtení už budete vědět na jakém principu ortopedické matrace fungují a jaké jsou jejich hlavní zdravotní benefity.

Ortopedická matrace 90 x 200 uleví vašim bolavým zádům

Spíme málo a navíc nekvalitně. Přitom nedostatek kvalitního spánku může zapříčinit vznik a rozvoj rakoviny, infarktu nebo demence. Snažíte se spát doporučených 7 – 9 hodin denně a i přes veškerou snahu vám to nejde? Příčin m bývá hodně, ale mnohdy skutečně postačí jen vyměnit starou matraci; najednou se vám bude usínat i spát mnohem lépe.

Na jakém principu fungují ortopedické matrace?

Ortopedické (zdravotní) matrace mají, na rozdíl od těch běžných, jiný účel a strukturu. Neslouží pouze jako léčebná pomůcka. Uléhat na nimůžete i čistě z preventivních důvodů.

Pro mnohé zákazníky představují absolutní špičku mezi matracemi. Jsou středně až velmi tvrdé. Nicméně tvrdá matrace není zárukou optimálního spánku, jak se někteří lidé mylně domnívají. Účelem zdravotní matrace je udržet vaši páteř ve zdravé poloze. Jinými slovy poskytnout jí dostatečnou oporu. Vyberte si adekvátní tvrdost a nebude vás ráno nic bolet.

Sedavé zaměstnání a málo pohybu jsou nejčastější příčinou bolesti zad

Pracuje v kanceláři? Sedíte v ní osm a více hodin a ani poté se také nehýbete? Brzy vás tento nepřliš vhodný způsob života dožene a začnete pociťovat bolesti bederní a krční páteře. Bolest se často přehlíží až do doby , dokud se úplně nevymkne kontrole. Bolesti se nejlépe zbavíte pohybovými aktivitami a dostatečným spánkem na kvalitní zdravotní matraci.

Kdo ji uvítá?

Je tou nejlepší variantou pro všechny, kteří si navyklii spát na zádech. Tak bude páteř nejlépe zafixovaná. Uvítají ji i ti, kdo postoupili operaci právě páteře či jsou po úrazu. Zvolit si ji ovšem mohou i naprosto zdraví jedinci.

Naopak jsou nevhodné pro děti a seniory, kteří mají problém s pohyblivostí nebo je bolí klouby. Tvrdý povrch by mohl tyto potíže ještě zhoršit. Hledáte matraci pro osobu, která musí být po dlouhý čas upoutána na lůžko? V tom případě je optimálním řešením antidekubitní matrace, která slouží jako účinná prevence tvorby proleženin.

Z jakých materiálů se vyrábí?

K jejich výrobě se nejčastěji používají přírodní materiály jako je například kokosové vlákno. Zvolit lze i varianty, které obsahují antibakteriální pěnu. Zdravotní matrace lze bez problému umístit na jakýkoliv podklad (pevné nebo lamelové rošty, plnou desku atd.).

Užitečné tipy

Kvalitní matrace vydrží až 15 let. Průměrná délka životnosti se pohybuje okolo 10 let. Z hygienických i funkčních důvodů je lepší je po nějaké době vyměnit;, nejlépe každých 7 let.

Dobrý spánek a kvalita života jsou spojené nádoby

Ortopedické matrace se vyznačují vyšším stupněm tvrdosti. Měli by být naprostou samozřejmostí pro jedince, kteří často trpí bolestmi zad a preferují spánek na zádech.

Mohou být vyrobeny z přírodních i syntetických materiálů.

Jsou dostupné v různých velikostech a provedení. Vhodnou matraci si můžete vybrat i s pomocí zbožového srovnávače jakco.cz

Spí se vám na vaší současné matraci dobře? Měníte matrace každých 7 let, nebo intervaly prodlužujete? Koupili jste si ortopedickou matraci? Jste s nákupem spokojení, nebo vám nevyhovuje její tvrdost?

Soňa Šulová