Co je erotická masáž a jak pouhým dotekem osvěžit erotiku Vašeho vztahu

Právě touto příjemnou procedurou lze Váš vztah rozjasnit, pokud cítíte, že vášeň v něm pohasíná. Vyzkoušet ji můžete z rukou profesionála či profesionálky (takové najdete například na www.pleasure-world.com), anebo se do celé věci pustit sami. Tento článek vám budiž inspirací. Masáž čerpá z celé řady doteků a během procesu lze vystřídat i několik různých hmatů. Také nepůsobí kladně pouze na sexuální stránku vztahu, ale pozitivně ovlivňuje i psychiku.

CO JE TO EROTICKÁ MASÁŽ A JAK DŮLEŽITÝ JE DOTEK?

Potřebu doteku v sobě neseme už od malička. Máme ji v sobě zakódovanou stejně jako potřebu jíst, pít či spát. Rodiče s námi od malička komunikovali právě prostřednictvím doteků a taktéž jejich rodiče komunikovali s nimi.

Dotek také přispívá k rozvoji osobnosti novorozence.

EROTICKOU MASÁŽÍ PROTI STRESU!

U párů se často objevuje problém, kterým je právě nedostatek doteků a fyzického kontaktu. Erotická masáž přispívá k uvolnění stresu, odstranění napětí a navozuje v těle rovnováhu. Nejpodstatnější ovšem je, že upevňuje partnerský vztah. Pokud jde o sexuální stránku vztahu, tak zvyšuje vzrušení a vášeň, a dochází díky ní k vyšší vnímavosti během milování.

CO SI PŘIPRAVIT A JAK NAVODIT TU SPRÁVNOU ATMOSFÉRU?

Pro lepší intenzitu a klouzavost doteku se doporučuje použít esenciální olejíček. Ověřený je olej s esencí růže, jasmínu, levandule nebo olej z citrusů

Při masáži by měl masírovaný ležet na podložce a být přikrytý ručníkem. Podložka je vhodná i kvůli olejíčkům, které mohou stékat po těle.

Masírovanému můžete zavázat šátek přes oči, atmosféra bude tajemnější a prožitek zintenzivní.

Vhodný je klidný pokoj, kde spolu partneři budou o samotě a jejich vzájemná pozornost se bude upírat pouze na ně dva. Potřebujeme dostatek času, hlavní je nikam nespěchat!

Navodit tu správnou atmosféru můžete také pomocí klidné hudby, svíčkami nebo vonnými tyčinkami.

5 MASÁŽNÍCH HMATŮ PRO DOKONALÝ POŽITEK

Masáž je velice silný způsob komunikace. Přispívá do vztahu jak po sexuální stránce, tak zároveň i po té psychické. Nejznámější hmaty lze rozdělit na:

· Tření – pomocí dlaní přejíždíme po těle masírovaného

· Hnětení – sval zmáčkneme mezi palce a prsty, střídavě rukama pohybujeme, a tak hněteme

· Vytírání – druh tření, kdy používáme spíše polštářky prstů než celé ruce

· Tepání – polštářky prstů klepeme po těle

Nejprve se zaměřte na zadní část těla

Partner se proto položí na břicho. Masírujte jemně ramena, poté krk, následně se věnujte horním končetinám. Zaměřte se na záda a poté nasměrujte své ruce k hýždím a nakonec se vraťte zpět k ramenům.

Určitě Vás bude zajímat existence masáže prostaty pouze pro muže, pokud se chcete o umění erotické masáže dozvědět více. Ženským protipólem je masáž prsou, která by mohla také okořenit Váš intimní život.

Poté se partner otočí na záda a Vy se věnujte přední straně těla.

Začněte opět rameny, dále směřujte k horním končetinám, důkladněji se věnujte prstům. Dále se zaměřte na hrudník, přejeďte přes bradavky, pokračujte k dolním končetinám a od prstů se přes kotníky, lýtka a kolena dostanete ke stehnům. Na závěr přichází dráždění intimních míst, ale než se k hlavnímu cíli dostanete, tak si dejte opravdu na čas, abyste umocnili napětí v partnerově těle, a ještě nějakou dobu se věnujte vnitřní straně stehen.

Erotická masáž sjednocuje jak mysl, tak i tělo. Díky ní se z milování stává neskutečný zážitek a je k tomu potřeba pouze jediný čarovný pomocník – dotek. Schopnost prožívání zesiluje s častějšími masážemi. S pokračující praxí lze potěšení rozšiřovat. A co si Vy myslíte o tom, že erotická masáž klade takový důraz právě na doteky? Jsou pro Vás ve vztahu důležité? Neváhejte nám napsat do komentářů!

Soňa Šulová