Chemický peeling rozjasní tvář ženám v každém věku. V čem se liší od konvenčních procedur a jaké jsou jeho benefity?

Problematická pokožka umí člověka pěkně potrápit; i proto vědci vyvinuli chemický peeling, který úspěšně bojuje s různými druhy kožních neduhů. Pokud vás trápí mastná pleť, akné a černé tečky nebo jiné potíže s pokožkou obličeje, pak se ponořte do následujícího textu. Dozvíte se na jakém principu chemický peeling funguje, co udělá s vaší pokožkou a proč se vyplatí proceduru pravidelně opakovat. Chcete-li, aby váš obličej zářil zdravím a krásou, pak jsou tyto řádky určeny právě vám.

Chemický peeling zatočí s akné i mastnou pletí

Tato procedura se těší velké oblibě po celém světě, a to z prostého důvodu.Její účinek je rychlý a efektivní. Po aplikaci chemického peelingu dochází k celkovému omlazení pokožky. Vaše pleť je kompletně zregenerovaná, což muvidíte ihned po zákroku. Speciální složení peelingu a jeho správná aplikace působí na akné a mastnou pokožku a pomáhá ho účinně léčit.

 

Chemický peeling je vhodný zejména pro klientky a klienty, kteří se nemohou zbavit chronických pupínků a každé ráno na sebe musí nanášet tlustou vrstvu pudru, aby tyto nedostatky zamaskovali. Tento proces však potíže jen zhoršuje, jelikož těmito produkty jsou póry neustále zanášeny a ucpávány. Z toho důvodu je lepší zvolit péči, která nechá vaši pleť přirozeně dýchat.

Co s vámi udělá pravidelná péče

Pakliže vás chemický peeling zaujme a vyzkoušíte ho, rozhodně nezůstávejte u jedné aplikace. Pravidelné ošetření pleť nejen hydratuje a rozjasňuje, ale také dokáže zredukovat některé drobné vrásky. To ocení zejména ženy, které si potrpí na dokonalém vzhledu, ale bohužel už jim není dvacet. Kromě toho se na obličeji dokáže podepsat také stres a prostředí, ve kterém se často vyskytujete. Budete-li navštěvovat pravidelně salon, tak získáte nejen zářivou pokožku, ale také si skvěle zrelaxujete a zlepší se vám nálada.

Za vše můžou AHA kyseliny

Chemický peeling je založen alfa-hydroxylových kyselinách, jež jsou známé pod zkratkou AHA, které se přirozeně vyskytují v některých potravinách, jako jsou různé druhy zeleniny a ovoce nebo třeba mléko. Díky působení těchto kyselin dochází k projasnění pleti a jejímu kompletnímu vyčištění. Kromě toho dokáží tyto látky redukovat drobné a mimické vrásky či pigmentové skvrny. Dalo by se říci, že peeling s obsahem AHA kyselin je jakýsi elixír mládí, jež vrátí vaší pokožce život a krásu.

 

Rozdíl mezi chemickým a mechanickým peelingem

  • Mechanický peeling, který je též znám pod obecným názvem scrub, funguje na principu obrušování odumřelých buněk z pokožky. Díky drobným částečkám, které jsou v něm obsažené, dochází k odstranění nečistot a zbytků kůže. Tyto přípravky však nejsou úplně vhodné na obličej a pro citlivou pleť. Mechanický peeling zakoupíte v každé drogerii nebo si jej můžete vyrobit sami doma z ingrediencí, které najdete ve spíži – například z třtinového cukru, nebo kávové sedliny.

 

  • Chemický peeling působí stejně jako ten mechanický na povrchu kůže, ale jeho cílem není pokožku oškrábat, nýbrž šetrně vyčistit, hydratovat a vyživit, proto se využívá především na oblast obličeje, krku a dekoltu. Aplikovat jej můžete sami doma, ale abyste docílili kýženého efektu, uděláte lépe, když se necháte hýčkat terapeuty, kteří mají s tímto procesem bohaté zkušenosti.

 

Nyní už víte, co je chemický peeling zač, a proč je využíván salony po celém světě. Zjistili jste, v čem se liší od klasického mechanického peelingu, který je dostupný ve všech drogeriích a také jste se dočetli, co stojí za unikátními výsledky této procedury. Teď už si jen stačí rozmyslet, kam se na zákrok objednat.

A jak pečujete o pokožku obličeje vy? Trpíte na husté akné nebo mastnou pleť? Vyzkoušeli jste už mnoho přípravků slibujících zázraky, ale stále vám nic nepomáhá? Svěřte se nám s vašimi zkušenostmi do komentářů!

Soňa Šulová