Korzety a podvazkové pásy

Krása ženského těla okouzluje nejen muže všude na světě, tuto krásu je však občas příjemné i něčím podtrhnout, třeba korzety a podvazkovými pásy. Muži jejich tvary milují a ženy je rády oblékají pro speciální příležitosti již dlouhá staletí. Jejich vzhled i využití se časem jemně upravuje, základní formu a tvar si však udržují do dnešních dnů.

Korzety a podvazkové pásy v běhu doby

Podvazkový pás se řadí mezi významné prvky ženského spodního prádla napříč historií. Mezi ženami, které rády vyrazí občas do společnosti, nachází svoje uživatelky i dnes. Jsou také nedílnou součástí svádivých kompletů erotického prádla a pro některá svobodná povolání mohou být i pracovním oděvem.

Jedná se o pruh látky se 4-12 gumovými podvazkovými tahy, na jejichž konci najdeme sponky pro upnutí horního okraje punčoch. Jeho jedinou a základní funkcí je udržet punčochy na svém místě, aby se nikam neposouvaly.

Korzety

Široké stahovací pruhy látky s cílem tvarovat ženskou postavu se používaly již ve starověku. Zmínky o oblíbenosti nošení korzetu v dnešním slova smyslu najdeme zhruba v 16. století, kdy sloužil nejen ke tvarování postavy. Věřilo se tomu, že pomáhá také se správným držením těla. V dětství je proto nosili jak chlapci, tak děvčata. Dámy pokračovaly v jeho nošení i přes varování tehdejších lékařů o zdravotní nevhodnosti jeho dlouhodobého nošení a extrémního stahování.

Dá se říci, že korzety dnes zažívají jistý comeback jak mezi celebritami na červeném koberci, tak i pro běžnější nošení do společnosti. Při větším štěstí se dají objevit i v některém z obchodů s oblečením. Vnější korzety pro speciální příležitost se však v současné době nejvíce šijí na zakázku.

Korzety v historii – zbožňované i nenáviděné

Ženy je v minulosti nadmíru milovaly, díky nim totiž získávaly “vosí pas a ňadra dmoucí”. Podle protestujících lékařů ale také bolesti, ochablé svaly a neduživost. A přesto je dámy napříč vyššími vrstvami vyžadovaly denně. Marnivost v jeho nošení u některých dam opravdu neznala mezí.

A co takhle podvazek?

Další kapitolou v oblasti spodního prádla jsou také samostatné podvazky. V minulosti nebyly doménou pouze žen, jimž sloužily pro uchycení punčoch. Jejich vlastností využívali i muži na uchycení původních ponožek bez elastických gumiček.

Dnes tvoří podvazky součást sexy oblečení vhodného pro běžné nošení při uchycení punčoch, oblíbené jsou také jako erotické doplňky pro žhavé svádění. Podvazky v modré barvě patří i mezi naprosto nezbytný skrytý doplněk nevěsty pro obléknutí v její svatební den.

Výstava spodního prádla

Pro milovníky fetiše, krajek a spodního prádla vůbec připravili v roce 2017 v londýnském VA muzeu velmi zajímavou výstavu. Ta prezentuje přehled spodního prádla pro muže i ženy od 18. století do dnešních dnů. Objevují se zde samozřejmě podprsenky, korzety, podvazkové pásy, ale i daleko pikantnější dráždivé kousky, které je lepší si ponechat pro soukromé účely.

Milé dámy, ruku na srdce, kdy jste měly na sobě korzet nebo sexy podvazkový pás? Je tento druh oblečení součástí vašeho erotického šatníku? Nebo jste jej nikdy nevyzkoušely? A není to škoda? Budeme rádi, pokud se nám svěříte se svými zážitky s korzety. Věříme, že kromě těch erotických mohly být tyto zážitky i vtipné a neotřelé.

Soňa Šulová