Parkování u letiště v Praze vás nemusí stát majlant – Stačí se jen porozhlédnout po parkování v jeho blízkém okolí

Koupili jste si zájezd do vysněné destinace a nyní přemýšlíte, jaké na vás parkování u letiště v Praze čeká? Pokud se rozhodnete pro oficiální parkoviště přímo u terminálu, musíte počítat s tím, že vás vyjde poměrně draho. V případě, že byste rádi ušetřili a utrácení za parkoviště vás příliš neláká, můžete vyzkoušet některou z alternativ. Inspiraci najdete právě v tomto článku.

AUTEM NEBO VEŘEJNOU DOPRAVOU?

Na každé mezinárodní letiště se lze pochopitelně dostat různými dopravnými prostředky. Někteří lidé přitom preferují veřejnou dopravu, která je po všech stránkách levnější než vlastní vůz. Ovšem s veřejnou dopravou se pojí i některé nevýhody. V prvé řadě jste odkázáni na jízdní řády, které nemusí být sestavené přesně podle vašich představ.

Převážně u nočních letů tak bývá problém najít vhodný prostředek. Další úskalí symbolizuje i minimum komfortu. Jelikož hromadnou dopravu využívá řada lidí, často zde budete muset pohodlí obětovat. A to je obzvláště při cestování s dětmi nebo staršími lidmi docela problém.

Mnohem komfortnější řešení tak symbolizuje cestování na letiště vlastním vozem. Sami si tak vyberete čas odjezdu a po návratu zase nemusíte přepravu řešit. Pokud se pro tuto možnost rozhodnete, přichází na řadu otázka parkování. Jako první se pochopitelně nabízí parkování přímo na letišti. Jak se můžete přesvědčit ZDE, zabezpečení letišť je opravdu na vysoké úrovni, a proto se v takovém případě o svůj vůz nemusíte obávat.

Pokud však již patříte mezi ostřílenější cestovatele, jistě jste si stačili všimnout, jak vysoké ceny na letištích jsou. Připlatíte si tak nejen za občerstvení, ale také parkování. A jako se můžete dočíst ZDE, na pražském letišti navíc ceny jsou nejvyšší z celé Evropy.

PARKOVÁNÍ U LETIŠTĚ V PRAZE NABÍZÍ MNOHO SPOLEČNOSTÍ

V blízkosti mezinárodních letišť obvykle můžete velmi snadno najít poskytovatele parkovacích míst. Ti přitom těží právě z toho, že lidé za parkování nechtějí utratit šílené částky. Nabízí tak veškerý komfort, oproti oficiálnímu parkovišti však zaplatíte zlomek ceny.

Dočkáte se přitom skvěle hlídaného parkoviště s kamerovým systémem a ostrahou. Někteří poskytovatelé navíc nabízí i některé nadstandardní služby. Využít tak můžete například toho, že vám po dobu vaší nepřítomnosti umyjí a vyčistí váš vůz. Tyto služby jsou pochopitelně zpoplatněné již nad rámec základní sazby.

A zaobírat se nemusíte ani otázkou přepravy z parkoviště na letiště. Poskytovatelé totiž myslí i na tohle, a proto svým zákazníkům obvykle nabízí transfer jejich vozem. V požadovaný čas vás tak vysadí přímo před terminálem a vy se již můžete vydat vstříc novým zážitkům. A po vašem návratu na vás na letišti bude zase řidič čekat.

PARKOVÁNÍ V ULIČKÁCH

Druhou možností je parkování v přilehlých uličkách nebo na neplacených parkovištích. U této varianty pochopitelně z peněženky nevydáte ani korunu. Je ovšem třeba počítat s tím, že se o váš vůz nikdo nepostará. A pokud na dovolené plánujete strávit třeba několik týdnů, může vůz jednoduše zaujmout nejednoho vandala. Jedná se tak spíše o riskantnější variantu a je tak otázkou, zda není lepší menší částku za ostrahu zaplatit.

OBRAŤTE SE NA SVÉ ZNÁMÉ

Poslední varianta symbolizuje vhodnou příležitost pro všechny, kteří mají ve městě s letištěm rodinu nebo známé. V takovém případě totiž není nic jednoduššího, než se na tyto osoby obrátit s otázkou parkování na jejich pozemku Pokud budou ochotní vás navíc i odvést na a z letiště, máte vyhráno. Ušetříte, a navíc budete mít možnost se kdykoliv na tyto osoby obrátit ohledně toho, zda je váš vůz v pořádku a nikdo jej náhodou neponičil.

Soňa Šulová