Klasika už není v kurzu. Kryty na mobil dnes vydrží i pády z několikapatrové výšky

Jste vlastníkem jednoho z řady chytrých mobilních telefonů? Chcete se vyhnout jeho poškození? Nehraje se o to, zda se jedná o Samsung, Huawei, LG, či notoricky známý Apple iPhone 6. Všemožné kryty nebo obaly si bez problémů obstaráte na kterýkoliv z nich. A je třeba zmínit, že kryty na mobil iPhone 6 jsou na trhu ve skutečně hojném počtu. Volit lze z řady kategorií. Naleznete kryty jednobarevné, s dívčími či chlapeckými motivy, vlastními fotografiemi, či kryty různých materiálů. Raritou už dnes nejsou ani takové, které bývají chytřejší než samotný smartphone. 

Otálet se nevyplácí. Kryty na mobil vám ušetří za opravy

Obyčejně, pokud se rozhodneme zakoupit nový smartphone, obdivujeme jeho zbrusu nový vzhled. Bez škrábanců, oděrek, obitých rohů či prasklin – zkrátka bez jediné šmouhy. Tohoto pohledu se nemůžeme nasytit od chvíle, kdy mobil vytáhneme z krabičky. Nechceme o tento pocit přijít nasazením ochranného krytu. Říkáme si, a tak nějak v hloubi duše tomu skutečně veříme, že budeme opatrní, že jej budeme střežit jako oko v hlavě, a že s ním budeme jednat jako v rukavičkách. Nesmysl. Udržet mobil v takto zbrusu novém stavu za běžného používání? To nelze. Ale to se od nás jako vlastníka mobilu ani neočekává. Od toho jsou tady kryty na mobil. 

Motiv, funkce, nebo cena? V úvahu berte vše, ale volte dle libosti

Dojde-li na výběr krytu na mobilní telefon, kritérií vyjde na povrch víc než dost. Barva, motiv, tvar, materiál či třeba funkce? Nejen tímhle se jednotlivé kryty od sebe liší. Výrobními halami po celém světě jich projdou miliony denně, ne-li více. A ještě je každý něčím jedinečný. Jak si máme potom vybrat ten pravý? Rady a doporučení slyšíme ze všech stran, až nám z toho někdy jde hlava kolem. Ono ale není nutné nechat se jimi ovlivnit. Každý přece máme své osobní preference. Ano, je sice dobře  ověřit, zda má kryt opravdu nějakou ochrannou funkci, nebo také to, jestli nestojí zbytečně moc. Ale to je tak vše, s čím je žádoucí si při výběru nechat poradit. 

Silikonové jsou terno. Poměr cena/výkon je víc než uspokojivý

Vyšší cena znamená vyšší výkon – mnozí z nás by jistě souhlasili. Jinde by to sice platit mohlo, ale u krytů na mobil zrovna moc ne. V této kategorii zboží by se spíše uplatnilo staré dobré pravidlo zlatého středu – kryt za pár haléřů, ale svou funkci plní spolehlivě. Takových je mnoho, ale mezi ty nejžádanější se nepochybně řadí kryty silikonové. Finální volba na silikon totiž padá nejen pro odolnost materiálu, ale také pro jeho designové provedení. Silikonové kryty na mobil lze pořídit v nespočtu barev, motivů a celkových provedení. Nejžádanější mezi zákazníky bývají kryty:

  • Transparentní
  • S drobnými motivy
  • S motivy oblíbeného filmu/seriálu
  • S vlastními fotografiemi

Silikon je takřka ideální volbou. Zmírní případné nárazy či pády, nestojí moc, a ještě vám designově padne přímo do noty. 

Inspirujte se. Na netu najdete kryty i na nejnovější iPhone

Hledáte-li kryt na mobil a nejste si jisti, vsaďte na specializované e-shopy. Koukejte se po takových prodejcích, kteří se specializují na širokou škálu doplňků a příslušenství značky Apple. Nejpodstatnější část tohoto sortimentu zastupují právě kryty a obaly na iPhone – a to na kterýkoliv model. A k tomu bývají za zajímavé ceny a je opravdu z čeho vybírat. Ale přesvědčte se sami. 

Soňa Šulová